Age of Mythology

Vyhledat
Počítadlo

13. 2. 2010 14:12:41

Klávesové zkratky při hraní

Pro úspěch při hraní her online budete muset mít pod kontrolou veškeré dění ve hře. Abyste to mohli provést, je potřeba využívat klávesových zkratek. Ty lze jednoduše nastavit ve svém profilu.

Ze všeho nejdůležitější je nastavení zkratky pro zahálejícího vesničana. To jsou ti, kteří se flákají. Já jsem si tuto klávesu nastavil na space. Je velká a nejblíže k ruce, takže odbouráte jednu z nejdůležitějších chyb, a to nepracující vesničané.

Další důležitá klávesa je vyhledat zatoulané bojové jednotky. Stává se to docela často, že někde na kraji mapy vám stojí pár bojových jednotek, které pak pochopitelně chybí v hlavních bojích a můžou se stát důvodem celkové prohry ve hře.

Stejně tak je dobré vytvořit klávesu pro hrdinu, který je nutný na likvidaci mytologických jednotek. Stačí zmáčknout klávesu určenou pro hrdinu a tyto jednotky jednoduše s bonusem hrdiny proti nim zneškodníte.

Neméně důležité zkratky jsou městské centrum, obchod, kovárna, veškeré kasárny, přístav na vodních mapách, pevnost a stavby pro sběr surovin a potravin. Je vhodné si vytvořit i klávesu na vytvoření pole vesničanem.

Mě se nejlépe osvědčilo umístit si zkratky na levou a spodní stranu klávesnice. Pro příklad volný vesničan space, centrum H, kasárny A, S, D, ekonomické budovy Y, X, C, přístav V, kasárna B. Dále je dobré si také nastavit zkratky pro vytvoření jednotek uvnitř budov. K tomu účelu jsem si nastavil klávesy Q, W, E, R. V Age of mythology však jde, na rozdíl od předcházejících dílů sérií age, nakliknout všechny kasárny najednou a hromadně vytvářet jednotky. Jednotky je dobré si seskupovat pomocí kláves do skupin, např. ctrl + číslo.

Tip pro úvod. Označte si skauta v počátku hry a klávesou Shift a pravým tlačítkem myši vyznačte cestu, kudy bude chodit pro odkrývání mapy. Pokud potřebujete u seveřanů postavit domek, zadejte mu příkaz, nejlépe také pomocí zkratky, a potom když začne stavět, lze mu naplánovat cestu až úkol vyplní, a to opět klávesou Shift a pravým tlačítkem myši.

Nastavení je individuální pro každého, a můžete si vše nastavit tak, aby to co nejlépe vyhovovalo právě vašim potřebám. Při využívání zkratek budete mít lepší přehled o tom, co vaše jednotky dělají a tyto výhody využijete především v pozdější fázi hry, kdy musíte ovládat rychle okolo dvě stě jednotek a rychle doplňovat ztráty z boje.

Autor:skp Diskuse k článku (0)

Dnes je 2. 4. 2020

Vítej hoste

Pokud nemáš účet, můžeš se zdarma zaregistrovat.

Partneři webu

» Odkazy na web - záložky a rozcestník
» Thief - informace o hře

Copyright © 2008 - 2011 aom