Age of Mythology

Vyhledat
Počítadlo

25. 12. 2010 20:26:54

Hrajeme za Thora - základní tipy

Severská civilizace pod božskou mocí Thora je oblíbená pro mnoho hráčů. Má to několik důvodů. Jednotky jsou podobné jako ve staré hře Age of Empires čili si nemusíte zvykat na moc odlišností. To samé ještě více platí o řeckých civilizacích. Seveřané mají navíc pohyblivé vozy na sběr surovin. K dispozici mají také bonusy, jako brnění navíc v kovárně, levnější trpaslíky a lepší bonusy pro rychlejší sběr masa v počátku hry.

Kromě těchto výhod má civilizace pod Thorem a vlastně i ostatní Seveřané také pár negativ. Budovy staví vojáci. To se může zdát jako výhoda, ale pokud se staví třeba Div světa v závěru hry, je to naopak nevýhoda. Zatímco nepřítel může stavět s vesničany a útočit na vás s vojskem, vy musíte s vojskem stavět div světa a další budovy a přitom ještě odrážet soupeřovu armádu. Na druhou stranu si lze jednoduše pomoci povoláním vesničanu do zbraně a přeměnit je poměrně rychle na vojáky a tak jednoduše přečíslit soupeřovu armádu. Pochopitelně tím znatelně poškodíte ekonomiku a tak jestliže nemáte dostatek surovin či si nejste jisti, že tímto tahem porazíte protihráče, radši se přeměně vesničanů na vojáky vyhněte.

Jak tedy konkrétně hrát. Mapa je bez vody. Čas pro postup do druhé doby okolo 5 až 5 a půl minuty. Čím dříve, tím lépe. Podíváte-li se na záznam expertů hrající za Thora, postup je následující.

Vyhledat rychle divokou zvěř a střelit dva kusy neútočící zvěře nebo jeden kus útočící. Pokud střílíte na útočící, je dobré dopředu poslat vozík Ox Cart a zatímco vozík zvíře odláká , vy ho můžete z bezpečí zastřelit. Jakmile máte 1 jednotku favoru, vylepšíme lov schopností Pig Sticker, která zvýší rychlost zpracování z lovených zvířat. Na lov z počátku posíláme i dva trpaslíky, s kterými Thor začíná hru.

Jakmile je přísun potravin zabezpečen, trpaslíky pošleme těžit zlato. Použijeme dvarwen mine těsně u městského centra tak, aby prozatím nebyl nutný Ox Cart. Ihned, jakmile to je možné, vylepšíme rychlost zpracování masa Husting Dogs. Vesničany posíláme na maso do počtu asi 7 – 8. Dále pošleme 4 – 5 vesničanů těžit dřevo. Mezi tím nezapomínejte na průzkum mapy vojenskou jednotkou a je nutné před populací v počtu 15 postavit první dům. Zpočátku vysílejte dřevorubce k nejbližším stromům od městského centra a vytvořte další Ox Cart. Pošlete skupinu dřevorubců k lesu. Hlídejte, aby Ox cart nebyl moc daleko od dělníků.

Zvyšte počet lovců na 9 – 10 a zbytek budou tvořit trpaslíci pro těžení zlata, protože mají bonus na rychlejší produkci zlata. Trpaslíků vytvořte prozatím 4 – 5 a k nim ještě jeden Ox Cart. Když máte dostatek surovin, začněte stavět chrám, který je nutný pro postup do druhé doby. Musíte ho stavět dřív, než dosáhnete civilizaci 23 – 24. tzn. Okolo počtu populace 20. Při počtu 24 musíte mít potřebné suroviny pro postup do druhé doby.

Ulfsarkem postavit další dům, případně kovárnu, mate-li dost surovin a nepřítel neplánuje rychlý útok. V Ox Cartu je nutné vylepšit těžbu zlata a dřeva. Jakmile to je možné, zlepšit i Husbandry. V chrámu vytvořit asi dva hrdiny pro rychlejší postavení prvních kasáren.Je nutné sledovat, co chystá nepřítel. Po postupu do druhé doby je nutné začít tvořit armádu, která přemůže soupeře. Je dobré obhlédnout, jaké jednotky má nepřítel a použít ty samé, ale s vylepšením, nebo jednotky speciálně na ně určené, které mají proti nim bonus.

Nezapomínejte na další vesničany a vylepšení jak ekonomické, tak i vojenské jakmile na to máte suroviny. Pokud se hra vyvíjí na delší boj, nezapomeňte začít obchodovat. To znamená vytvořit obchod a jednotky z něj nasměrovat do co nejvzdálenějšího ale zároveň bezpečného TC. Tím si zabezpečíte dostatek zlata na armádu. Snažte se odstavit nepřítele od zlata, napadat obchodní karavany. To samé můžete očekávat od nepřítele. Možností strategií je mnoho, ale pokud špatně nastartujete hru, většinou skončí dříve, než vytvoříte armádu.

Autor:skp Diskuse k článku (1)

Dnes je 2. 4. 2020

Vítej hoste

Pokud nemáš účet, můžeš se zdarma zaregistrovat.

Partneři webu

» Odkazy na web - záložky a rozcestník
» Thief - informace o hře

Copyright © 2008 - 2011 aom